Основни насоки за отглеждане на лози

Основни насоки за отглеждане на лози

Основни насоки за отглеждане на лози

Blog Article

Нарушава се хранителният режим и дори се стига до по-бързо стареене на лозите - те стават по-слабо устойчиви на студ, болести и неприятели.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Съоръжения за монтаж към трактори Снегорини за трактори

В обратния случай започва напъпването на пъпките и хранителните вещества тръгват.

Днес пазарът на земеделски пособия и конструкции предлага широка гама лозарски подпори – бетонни, от импрегнирана дървесина, от поцинковани метални профили и др.

Новия съд се пълни до горе. В случай, че се образува празнина, която няма как да се запълни с друго вино се изгаря сярна лентичка. След всяка консумация на вино от бурето се изгаря по една сярна лентичка.

Отгрибването на лозите трябва да се прави винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи, защото след покарването на пъпките се увеличава силно опасността от оронването им.

Когато подложката и калемът са с различна дебелина, тогава трябва да направите друго. Обикновено това се случва при стари, измръзнали лози, които искате да облагородите или пък да им смените сорта. Трябва отново да почистите пръстта около пръчката, отрежете мястото на старата спойка. Почистете кората и отрежете пръчката. Тук трябва да сложите поне два калема в двете противоположни страни на подложката, като направите разцепи за клинчетата. Можете да работите и с единичен калем.

Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института обработване на лозя по лозарство и винарство в Плевен.

Не е възможно да се поднови короната, когато се появи сокотечението. През пролетта резитбата на стари лози трябва да се прави преди пъпките да набъбнат.

Органичните торове се използват есента. Причината е по-лесното разлагане на органичните вещества през зимата и по-бързото им усвояване от растенията.

Лозата може да се отглежда на различни почви, включително и на такива, където другите култури се развиват слабо. Най-подходящи обаче са дълбоките, рохкави, бързо затоплящи се почви.

Трябва да почистим пръстта около пръчката и да отрежем мястото на старата спойка. Почистваме кората и отрязваме пръчката.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

Report this page